USG jąder Warszawa

Rak jądra jest jednym z najczęstszych nowotworów, występujących u młodych osób. Grupą ryzyka stanowią przede wszystkim osoby w wieku od 20 do 30 lat. Największym problemem jest wykrycie choroby , objawy jej są bowiem niejednoznaczne. W celu zwiększenia szansy wykrycia choroby zaleca się regularne badanie palpacyjne jąder. W Polsce każdego roku notuje się około 600 zachorowań. Z każdym rokiem liczba ta niebezpiecznie rośnie. Podobna tendencja utrzymuje się w krajach zachodnich. Naukowcy zachodzą w głowę, poszukując przyczyny problemu.

Najpopularniejsze objawy problemów z jądrem:

  • niebolesna powiększenie jądra
  • tępy ból w dole brzucha lub mosznie
  • bóle pleców, które przypominają typowe bóle korzonkowe, ustępujące po pochyleniu się do przodu
  • powiększenie piersi
  • uczucie ciężkości w mosznie
  • duszności, krwioplucie, ból w klatce piersiowej

Większość z tych objawów wiąże się z zaawansowanym stadium, czyli rozprzestrzenianiem się nowotworu na inne organy. W pierwszej kolejności kluczowe jest udanie się do lekarza rodzinnego, które po wykonaniu badaniu jądra, skieruje pacjenta do lekarza rodzinnego. Ten natomiast z pewnością zdecyduje się na wykonanie USG jąder Warszawa, czyli jedno z najpopularniejszych badań w diagnostyce problemów z jądrami.

Rak jądra należy o chorób o wysokiej skuteczności wyleczeń. W wielu przypadkach możliwy jest powrót do pełnego zdrowia. Dotyczy on powrotu do zdrowia w przypadku 90% przypadków. Odpowiednio szybko wykonane USG jąder pozwoli określić poziom degeneracji w mosznie i dobór odpowiedniego procesu leczenia. Kluczowym elementem badania jest kontrola narządów moczowo-płciowych, między innym badanie USG moszny i USG jąder. Jest to badanie całkowicie bezbolesne i atraumatyczne. Trwa zaledwie kilka minut, a jest nieocenionym elementem diagnostycznym. Nie kosztuje wiele, a pozwala określić stopień zaawansowania zmian wewnątrz jądra. Doświadczony urolog pozwoli osiągnąć zadowalający poziom badania i skrupulatnie opisać badanie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s