Wkładki termoplastyczne: zastosowanie, wskazania do noszenia wkładek termoplastycznych

Dolegliwości związane ze stopami dotyczą coraz większej liczby Polaków. Wady postawy, życie w ciągłym biegu, praca fizyczna, zakupy w galeriach handlowych w butach na obcasach lub częste dźwiganie ciężarów mogą obciążać stopy. Dzięki wkładkom ortopedycznym możliwe jest nie tylko leczenie powyższych dolegliwości, ale również zapobieganie ich występowaniu. Poniżej przestawiamy szczegółowe informacje na temat wkładek termoplastycznych oraz opisujemy wskazania do ich noszenia.

Twarde i płaskie podłoże problemy zdrowotne stóp

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób uskarża się na dolegliwości związane z częstym oraz długotrwałym chodzeniem po twardych podłożach. Każdego dnia nasze stopy stykają się z tego typu powierzchniami, będąc jednocześnie narażonymi na liczne, nieprzyjemne i często nieproste do wyleczenia dolegliwości. Oczywiście nie ma złotej recepty na to, aby wyeliminować tego rodzaju ryzyko. Nie da się bowiem przestać chodzić. Wykonywanie obowiązków domowych, zawodowych, uprawianie sportów, spacery, zakupy. Każdego dnia jesteśmy narażeni na negatywne działanie twardego podłoża z którymi spotyka się stopa na co dzień, które powodują kombinowane działanie siły na stopy polegające na jej spłaszczeniu i skręcaniu. W naszych placówkach w Krakowie i Warszawie oferujemy możliwość wykonania wkładek ortopedycznych na zamówienie dopasowanych do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby. Dzięki szybkości ich wykonania każdy pacjent po zakończeniu konsultacji z lekarzem może od razu odebrać gotowe wkładki i rozpocząć chodzenie w zdrowy, leczniczy sposób.

Wkładka termoplastyczna: co to jest?

Każdego roku coraz większa grupa zarówno dzieci, jak również osób dorosłych decyduje się na konsultację specjalistyczną oraz zamówienie specjalnych wkładek, dopasowanych do dolegliwości oraz konkretnego trybu życia danej osoby. Wkładki termoplastyczne są modelowanymi termicznie wkładkami, które zostały stworzone indywidualnie na każdą stopę pacjenta. Wkładki te produkowane są z CFC, czyli pianki polietylowej, która jest wodoodporna, bardzo lekka, absorbująca wstrząsy, antybakteryjna i antygrzybiczna, co gwarantuje higieniczne utrzymanie stopy. Nie ma tutaj mowy o zrobieniu kilku wkładek „na zapas”, a następnie czekaniu na nowych pacjentów, aby móc im zaproponować wykonane wkładki. Zawsze punktem wyjścia do dobrania, a następnie wykonania wkładek jest indywidualna konsultacja z pacjentem, której konsekwencją jest stworzenie wkładek. Warto również w tym miejscu podkreślić, że sama procedura wykonania wkładek nie zabiera dużo czasu. Wystarczy zaledwie 30 minut, aby pacjent mógł zacząć cieszyć się wkładkami.

Wskazania do noszenia wkładek termoplastycznych

Formthotics jest biomechanicznie skonstruowany do podpierania naturalnego kształtu stopy, pomaga korygować i kontrolować problemy stopy. Wkładka ortopedyczna stabilizuje twoją stopę i pomaga innym komponentom (stosowanym w leczeniu dolegliwości bólowych kończyny dolnej) być bardziej efektywnym oraz bardziej skutecznym w działaniu. Wkładki termoplastyczne są elastyczną i efektywną metodą leczenia problemów stóp, podudzi, uda i całej kończyny dolnej, takiej jak:

  • płaskostopie poprzeczne
  • płaskostopie podłużne
  • ostroga piętowa
  • haluksy
  • zapalenie rozścięgna podeszwowego
  • stopa cukrzycowa
  • ciasnota przedziału przedniego
  • dolegliwości bólowe pięty, kolana
  • uszkodzenia ścięgna achillesa

Wkładka termoplastyczna: jak wygląda jej produkcja?

Pierwszym etapem powstawania wkładki termoplastycznej jest jej wstępne modelowanie. Nie jest to pracochłonna czynność, a wręcz przeciwnie, wystarczy zaledwie kilka minut, aby ukończyć z powodzeniem powyższą czynność. Zanim wkładka będzie mogła zostać umieszczona w bucie konkretnego pacjenta, musi zostać najpierw odpowiednio dopasowana do jego stóp. W tym celu mierzy się dokładnie stopy we wszystkich możliwych stronach, a następnie docina się dokładnie wkładkę, aby jej długość była idealnie dopasowana do stopy. W momencie, kiedy wkładka posiada już idealny rozmiar, można przejść do kolejnego kroku, który jest podgrzanie wkładki do odpowiedniej temperatury na specjalnej maszynie. Ta czynność również za wymaga dużej ilości czasu. Po procedurze podgrzania wkładki but razem w wkładką zostaje nałożony na stopę pacjenta i dochodzi do procesu formowania do naturalnego kształtu stopy.

Źródło: https://krakow.bodymove.pl/wkladki-ortopedyczne-krakow/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s